Historia KOKORO

onas01Zalążek Klubu powstał weonas02 wrześniu 1997r. Na początku istnienia była to sekcja pod patronatem Szczecińskiego Centrum Hakko Ryu Ju Jutsu „DO” i opieką sensei Sławomira Kocota.

Pierwszymi prowadzącymi – instruktorami – byli Sylwia Bajuk (obecnie Burzyńska) oraz Przemysław Maziarz. Oboje posiadali wtedy 2 kyu. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej przy ul. Rydla 49 na Oś. Słonecznym. Pierwszymi uczniami, którzy pojawili się w sekcji były w przeważającej większości dzieci z SP oraz młodzież z Oś. Słonecznego. Częstymi gośćmi na treningach byli uczniowie z Klubu „DO”. Jeszcze w roku 1997 Sylwia Bajuk i Przemysław Maziarz zdali na 1 kyu. 

onas03

We wrześniu 1999r nastąpiła zmiana. Z sekcji odszedł Przemysław Maziarz, a jego miejsce zajął Przemysław Burzyński (1 Dan). Sekcja przekształciła się w Klub „KOKORO”, a w lutym 2000 roku przenieśliśmy klub z Oś. Słonecznego na Oś. Bukowe do SP 74, gdzie ćwiczymy do dzisiaj.

Klub propaguje wschodnie sztuki walki organizując pokazy dla mieszkańców Szczecina i okolic oraz uczestnicząc w imprezach ogólnopolskich.